Jezdecké potřeby pro koně
 Novinky
Zdražení kurýrních služeb PPL

Vážení zákazníci, obdržel jsem informaci od kurýrní služby PPL ohledně zdražení všech jejich produktů od 2.1.2024 o 9%. Budu se pro Vás snažit zatím toto navýšení neuplatňovat a vyšší náklady půjdou k mé tíži. Přeji všem krásný adventní čas:)


PŘEDVÁNOČNÍ VÝPRODEJ 10-20%

Velký předvánoční výprodej 10-20% na většinu sortimentu.

excl. VAT:0.00,- €
incl. VAT:0.00,- €
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances:

BIOTHANE, co to vlastě je?

Jde o syntetický materiál–vzhledem podobající se kůži. Vyrábí se v pestrém množství veliké škály barevných odstínů. Je produkován speciálně pro použití při extrémním zatížení. BIOTHANE je americký patent.

Klíčové vlastnosti BIOTHANE:

  • nevytahuje se,

  • odolnost vůči vodě, povětrnostním podmínkám, UV záření, plísním a bakteriím,

  • neodírá se,

  • má stálé vlastnosti při vysokých či naopak nízkým teplotám,

  • výtečně přiléhá a sedí,

  • je velice dobře akceptován zvířaty,

  • bezúdržbový provoz, doporučuje se omývání pouze vodou.

V dnešní době už je materiál BIOTHANE hojně využíván v jezdeckých i vozatajských disciplínách. Využívají ho všichni ti, kteří milují barvy, bezúdržbovost a trvanlivost materiálů. Obliba materiálu BIOTHANE tak roste jak u chovatelů koňí, tak i u chovatelů psů.

Westernová podsedlová Nawaho deka

Chcete pohodlí pro vašeho koně i jezdce? Nezbytnou součástí výbavy jsou ručně vyrobené a vysoce kvalitní westernové podsedlové Nawaho deky.

Jízda krásnou krajinou a ke všemu na koni, tak to je nezapomenutelný zážitek, který si zaslouží především pohodlí a bezpečnost. K nepostradatelné výbavě každého koně bez pochyb patří i podsedlové deky a dečky. Jsou nejen módním doplňkem, ale především ochranou hřbetu koně proti odření a otlakům, které mohou vzniknout působením sedla.

Pro každý typ westernového sedla je doslova nutností westernová podsedlová Nawaho deka z produkce ruční výroby. Chrání hřbet koně proti odření a pomáhá efektivně rozložit váhu sedla. Má tvar obdélníku a je mnohem silnější, než je tomu u řešení pod klasická sedla. Její výjimečnost spočívá nejen v precizní ruční výrobě, ale i v kvalitě materiálů a celkovém provedení. 

Ze spodní části je vypolstrovaná přírodní nebo dnes již převážně syntetickou vlnou. Vrchní tedy viditelná část je potažena textilií obvykle bavlněnou. Design tvoří nejen různé barevné odstíny, ale i vzory a kožené prvky.

Můžete si tak vyrazit s koněm do přírody s veškerou parádou a zároveň mít jistotu, že váš kůň není vystavený nebezpečí a nepohodlí a je chráněný po všech stránkách. Jedině tak si s vámi kůň užije jízdu stejně jako vy.

Podsedlovou dekou zajistíte koni i jezdci veškeré pohodlí a zabráníte tak i špatnému usazení sedla, protože deka vyplní veškeré nedostatky. Koním sedne jako ulitá a jízda se tak pro obě strany stane příjemnou záležitostí.

Vzhled westernové podsedlové Nawaho deky se díky rozmanitým barevným a vzorovým možnostem přizpůsobí vašim představám i aktuálním potřebám. 

Správně usazené sedlo je základem bezpečné jízdy, a právě podsedlová deka je proti těmto nedostatkům efektivním řešením. Při správné péči vám dečka bude sloužit i několik let a dlouhodobé řešení je výsledkem nejen dostatečné péče, ale i kvality materiálů. Vybírejte proto opravdu pečlivě.

Kožené opasky jako nejen módní doplněk jezdců

Opasky či jinak zvané pásky jsou důležitou součástí mnoha dámských či pánských oděvů a splňují především účel praktický, kterým je přidržování kalhot nebo sukní. Dále mohou sloužit k nošení různých předmětů či nářadí a v neposlední řadě jako módní doplněk.
Když se podíváme blíže na vybavení samotných jezdců, tak ani tady nemohou chybět kvalitní kožené opasky. Praktický účel je jasný, ale v druhém případě slouží nejen jako módní doplněk jezdců, ale i jako podtržení osobnosti samotného jezdce.
Kožený opasek je v tomto případě dominantou jezdeckého oděvu a jeho výběr má mnohdy zcela jiný důvod než praktický. Už jen kvalitní kůže v různém provedení a barevných odstínech dává jezdcům možnost vybrat si podle svého gusta a zdůraznit tak svoje schopnosti, úspěchy i lásku ke koním a ježdění.
Celkový design podtrhuje i samotná přezka, která rovněž může mít mnoho podob a doplnit tak společně s páskem osobnost jezdce. Takové kožené pásky nakonec slouží i jako jakýsi talisman a podporují úspěchy jezdců a jejich koní. Jen těžko se toho starého pásku vzdává, když si toho s vámi tolik prožije.
Díky pestrému výběru a kvalitě, kterou podtrhují nejen samotné materiály, ale i ruční výroba vás jeho výměna nakonec nebude tolik bolet, protože si můžete vybrat jiný, který pojede s vámi další etapu a bude na vás jako jezdci perfektně vynikat.
Kvalitní česká řemeslná práce je zárukou preciznosti a jistoty, že výrobce ví přesně co takový jezdec a jeho kůň prožívá a jaký je to pocit kráčet se vztyčenou hlavou na hřbetě koně při úspěchu i prohře. A takový ručně vyrobený kožený pásek takové situace dokonale podtrhne a stane se nedílnou součástí každého jezdce.
Dodává sílu pokračovat dál a nevzdávat se, takže i takový smysl má módní a praktický doplněk v podobě koženého opasku ruční výroby a z kvalitních materiálů.

Kombinovaný nánosník u anglické uzdečky a jeho význam

Majitelé i chovatelé koní již vědí, že ke kvalitní péči o tato elegantní a jedinečná zvířata patří i kvalitní vybavení a výstroj. S kvalitní výstrojí lze koně snadno a bezpečně ovládat a nejen koním, ale i jezdcům zajistí pohodlí a bezpečnost.
Proto v žádné stáji nemohou chybět sedla, uždění, otěže, podbřišníky, čelenky, deky, dečky, ohlávky, opasky a další vybavení jako třeba nánosníky.
K čemu slouží nánosníky?
U nánosníků nečekejte žádnou složitou funkci, protože jejich význam je zcela jednoduchý. Slouží k tomu, aby byla koním doslova zavřena huba. Koně se totiž s otevřenou hubou snadno vyhýbají působení udidla. Pomocí nánosníků je zajištěna především bezpečnost koně a jezdce, protože otevřena huba koně může být třeba při pádu velice nebezpečná. 
Jen si představte, jak se jezdec snaží s koněm vyhnout nějaké překážce přeskočením. Stačí jeden špatný pohyb a namísto přeskočení dojde k uklouznutí a kůň s jezdcem přes danou překážku přepadá. Jezdec se snaží tahat za otěže a získat zpět ztracenou rovnováhu. Kůň se takovému tlaku snaží vyhnout, a pokud nemá hubu zajištěnou nánosníkem, tak jí má otevřenou a celou silou narazí nosem do země. Jde o silný nápor, na který spodní čelist koně není stavěna a může se tak snadno zlomit. Takovému zranění však dokáže předejít právě nánosník, který udržuje hubu koně zavřenou a tím je chráněný.
Chráněný je tak i samotný jezdec, protože může koně lépe ovládat. Nánosník plní důležitou funkci také při moderní drezuře koně a pomáhá držet hlavu koně za kolmicí. Během soutěže je dokonce nánosník povinný.
Z pestré nabídky si můžete vybrat různé druhy nánosníků:
Anglický
Švédský
Hannoverský
Kombinovaný
Mexický
Honební
Ramínkový
Zubatý
Nánosník “kineton“
Pojďme se však blíže podívat na nánosník kombinovaný.
Kombinovaný nánosník:
Kombinovaný nánosník patří k těm nejnovějším a v dnešní době nejpoužívanějším. Jde vlastně o nánosník anglický běžně používaný na uzdě akorát je k němu připojený ještě úzký řemínek, kterého účelem je stejně jako u nánosníku hannoverského zavřít koni hubu více dole. To má za výsledek ještě účinnější zabránění pootevření huby koně.
Kombinovaný nánosník vzniknul na základě požadavků parkurových, tedy skokových jezdců, kteří chtěli kombinaci výhod anglického a hannoverského nánosníku a mohli k anglickému připínat pevný martingal a zároveň zajistit zavření huby koně více dole. 

Užívejte si při jízdě na koni pohodlí ve westernovém sedle

Ptáte se, jestli je lepší jezdit na koni se sedlem nebo bez sedla? Westernová sedla byla vyrobena nejen pro ozdobu, ale i pro pohodlí a komfort koně i jezdce.
Kdo by občas nezatoužil vyzkoušet si romantické ježdění na koni bez sedla a prohánět se svobodně krajinou? Může to vypadat, že je to pohodlnější a svobodnější i pro samotného koně, ale jízda bez sedla může pěkně zabolet nejen jezdce, ale i právě koně.
Je pravda, že spousta jezdců zkouší jezdit bez sedla, ale není nad šetření koňských zad a pohodlí pro jezdce ve westernovém sedle.
Sedlo totiž neslouží pro zdobení koňského hřbetu, ale jeho účelem je zajištění stability jezdců a pohodlí, které je důležité i pro koně. Sedlo zajišťuje také oporu a bezpečnost, protože bez sedla snadno z koně sklouznete a můžete tak zranit sebe i koně. 
Kromě toho sedlo snižuje tlak na koňský hřbet a rovnoměrně tento tlak rozkládá. Páteř koně je tak volná a koni jezdec nijak neubližuje. 
Naopak bez sedla je jízda pro koně mnohem nepříjemnější a třeba drncání je pro něj vyloženě bolestivé, protože narážíte sedacími kostmi na citlivá místa jeho hřbetu. Pokud si tedy přece jenom budete chtít zajezdit bez sedla, tak je dobré použít aspoň dečku, která bude nárazy částečně tlumit.
I když chtějí jezdci zkoušet něco nové, a tedy i jízdu bez sedla, tak je potřebné pořád myslet nejen na svoje zdraví, ale také na zdraví koně, které má přednost před vším ostatním.
A jaké další výhody mají westernová sedla?
Kromě účelu pohodlí a bezpečnosti pro koně a jezdce, jsou westernová sedla krásně zdobená a dokážou podtrhnout vkus každého jezdce. 
Pohodlí koně a jezdce zajišťuje kostra westernového sedla, která pokrývá mnohem větší plochu a tím, jak již bylo zmíněno, se tlak jezdce na hřbet koně rovnoměrně rozkládá.
Na jedinečnosti westernových sedel přidává také masivnost westernových třmenů a celkově poskytuje westernové sedlo maximální pohodlí při ježdění jezdci i koni. Máte tak jistotu, že koni není ubližováno a jízdu si užívá stejně jako vy.

Anglické uzdečky pro koně – základ kvalitní výbavy

Hledáte vysoce kvalitní jezdecké potřeby pro koně? Pestrá nabídka anglických uzdeček vyrobených z různých odstínů pravé kůže uspokojí veškeré požadavky.
Milovníci i majitelé koní a poníků dají určitě za pravdu, že nejlepší, co pro tato nádherná zvířata mohou udělat je zajistit jim nejen kvalitní a láskyplnou péči, ale i vysoce kvalitní výbavu. Kromě jiného patří k základnímu vybavení pro koně nepostradatelné uzdy a uzdečky včetně dalšího příslušenství jako jsou honební otěže, kombinované nánosníky, čelenky a mnoho dalšího.
Právě uzdění je důležitým prvkem veškeré výbavy, bez které se neobejde žádný ”koňák”a je potřebné dbát také na vysokou kvalitu veškeré výstroje. V tomto případě jde o vybavení, které se navléká koním přímo na hlavu a slouží k tomu, aby koně mohl jezdec snadno a komfortně vést. Je nutné zdůraznit, že i přes to, že uzda a uzdečka jsou si velice podobné, tak je mezi nimi zásadní rozdíl.
Zatím co uzdečka má jedno udidlo, jednu lícnici a jednu otěž, tak uzda má dvě udidla, lícnice i otěže. Navíc uzdy se využívají především k drezuře koně. Uzdečky patří k jednoduššímu a zároveň nejpoužívanějšímu vybavení, které se skládá z několika důležitých částí, jako jsou čelenka, nánosník, řemínek, udidlo, otěže, nátylník, podhrdelník, lícnice.
Pro co nejpřesnější výběr jsou na trhu různé velikosti uzdeček, které se snadno přizpůsobí konkrétnímu plemenu a velikosti koně. Můžete se tak setkat s označením velikosti Pony, Cob nebo Full. Velice oblíbené jsou anglické uzdečky s kombinovaným nánosníkem. Je to především díky tomu, že se koni snadno přizpůsobí a nijak mu nepřekáží a tím pádem umožňuje i volný pohyb udidla. ”Koňáci” preferují na anglických uzdečkách tmavě hnědou ”Havana” kůži. Pravá a kvalitní kůže v moderním odstínu splňuje veškeré i náročné požadavky a plní tak účel nejen praktický a kvalitativní, ale i estetický. 
Každý kůň si zaslouží kvalitní výstroj, která mu padne jako ulitá a přizpůsobí se jeho konkrétním potřebám. Kvalita je důležitá nejen z důvodu dlouhodobého využívání vybavení, ale především z důvodu pohodlí samotného koně. Nesmí jej nikde nic tlačit a škrábat a ohrožovat na zdraví stejně jako samotného jezdce.

Čelenky na koně v hypoalergenní kůži

Chcete vašim koním zajistit veškerý komfort a pohodlí a zároveň kvalitně pečovat o jejich zdraví?
Čelenky na koně v hypoalergenní kůži vám vše zajistí. Koně jsou již od přírody nádherná a smysluplná zvířata, která si zaslouží kvalitní péči. Péče o ně není jednoduchá a vyžaduje trpělivost, spoustu lásky, a především kvalitní potřeby a příslušenství, které koním zpříjemní život a zajistí jim bezpečí, snadné ovládání a veškerý komfort. Proto je důležité vybírat takové materiály, které jsou pro koně zdravotně nezávadné, nezpůsobují jim zranění ani žádné alergie.
A co se právě zdravotní stránky týče, tak uděláte dobře, když se soustředíte na hypoalergenní materiály. Zdraví prospěšné pro koně jsou tak například čelenky na koně v hypoalergenní kůži. Hypoalergenní kůže je vhodná nejen pro zvířata se zvýšenou citlivostí na různé druhy materiálů či látek, které jsou obsahem těchto materiálů. Jednoduše je vhodná pro každé zvíře, protože je zárukou kvality, obmezeného množství chemických látek, které způsobují alergické reakce a vy tak máte jistotu, že vašim koním neublíží.
A můžou si tak dopřát i takovou parádu jako jsou nádherné kožené čelenky, které zdobí uzdečky. Hypoalergenní materiály jako takové zabrání svědění, vypadávání srsti, dýchacím potížím a dalším problémům, které můžou při alergické reakci koním znepříjemnit život. I bez přítomnosti chemických látek je kůže kvalitní a splňuje svůj účel i designové prvky. A ke všemu vaše zvíře chrání.
Díky tomuto materiálu si můžete pro koně dopřát vše, co chcete a nemusíte se ohlížet právě na nepříznivé účinky, protože právě hypoalergenní kůže alergické reakce nezpůsobí. Když je něco hypoalergenní, tak se můžete spolehnout na žádné či minimální množství chemických látek, které právě tyto reakce způsobují.
Jako správní „koňaři“ tak můžete s jistotou vašim koním dopřát nádherné čelenky v hypoalergenní kůži a nemít tak obavy, že můžete koním po zdravotní stránce ublížit. Veškeré jezdecké potřeby mají zvířata i jezdce především chránit a v tomto případě máte splněno.

 Odkazy, komentáře
Veronika Hýblová:  Krásná práce, doporučuji všem. V.Hýblová
Brigita Odnohová:  Čestné, vstřícné, profesionální jednání, velmi kvalitní produkty za příznivé ceny, vřele doporučuji.
Tomáš Jelínek:  Děkuji za krásný a pevný tažný postroj.Touto cestou se pripominam jeste o dodelání té ExtraFull velikosti.Dekuji moooc.
Andy:  Nejlepší eshop, na který jsem kdy narazila. Neuvěřitelně rychlá a obětavá komunikace, milý pán mi uzdečku změřil. Bleskové doručení. Naprosto precizní krásná práce. Děkuji a nákup určitě zopakuji =)
Hana Š.:  Moc děkuji za krásné sedlo. Je nádherně zpracované.
 1 / 25